Darmowa dostawa od 250,00 zł

Czym różni się mydło od szamponu w kostce?

2020-01-19
Czym różni się mydło od szamponu w kostce?Szampony i mydła do włosów w kostce to świetny sposób na zmniejszenie ilości generowanych śmieci w naszej łazience. Jest to zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie, w duchu less i zero waste, a przy tym może okazać się także bardzo ekonomiczne - produkty tego typu, prawidłowo przechowywane, są bardzo wydajne i starczają na wiele użyć. Dodatkowo jest to idealna forma kosmetyku na wszelkie wyjazdy, również te samolotowe.

Czym różni się mydło od szamponu w kostce?


Coraz więcej marek kosmetycznych dodaje do swojego asortymentu produkty do oczyszczania włosów w formie stałej. Warto jednak znać różnicę pomiędzy nimi, aby nie popełniać błędów podczas ich używania oraz by móc dobrać odpowiedni dla siebie kosmetyk.

Szampon w kostce
ma odczyn kwaśny i działaniem nie powinien różnić się od tradycyjnego szamponu w formie płynnej.


Mydło do włosów
ma jednak odczyn zasadowy, a to oznacza, że po umyciu nim włosów należy zadbać o przywrócenie zarówno skórze głowy, jak i samym włosom, odpowiedniego pH. Do tego celu można użyć płukanki octowej, malinowej czy z sokiem z cytryny. Bez tego kroku włosy po umyciu mydłem mogą być sztywne, szorstkie i bardziej suche.

Zarówno w przypadku mydła jak i szamponu w kostce, zaczynamy od dokładnego zmoczenia włosów oraz skóry głowy, a następnie spieniamy produkt w dłoniach i dopiero wtedy nakładamy go na skalp. Dzięki temu produkt rozłoży się równomiernie, a my nie będziemy mieć problemów z dokładnym umyciem całej głowy. Produkty tego typu zwykle bardzo ładnie się pienią, dlatego sama czynność mycia jest przyjemna i bezproblemowa. Po spłukaniu produktu watro nałożyć na włosy nawilżającą odżywkę, a sam produkt odłożyć w suchym miejscu do całkowitego wyschnięcia.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 24 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Jestem bardzo zadowolona z szybkości realizacji zamówienia i jakości produktu.
2024-05-06
jestem bardzo zadowolona i uwielbiam herbatki movie it tea:)
pixel