Darmowa dostawa od 250,00 zł

Zalety naturalnych świec zapachowych

2020-01-06
Zalety naturalnych świec zapachowychZdecydowana większość kolorowych świec zapachowych popularnych marek to świece parafinowe. Parafina to substancja otrzymywana z ropy naftowej, ze smoły węgla brunatnego, smoły łupkowej, torfu lub w sposób syntetyczny. Ze względu na oszczędność kosztów, zdecydowana większość świec jest wykonywana z odpadów po procesie rafinacji ropy naftowej...

Podczas palenia, świece parafinowe wydzielają do atmosfery między innymi takie związki jak toluen i benzen. Pierwszy z nich jest substancją szkodliwą i toksyczną dla naszego układu oddechowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego, immunologicznego, a także dla naszej wątroby i nerek. Benzen natomiast jest uznawany za substancję rakotwórczą.

Poza samym woskiem świec parafinowych, szkodliwe dla naszego organizmu może być również sam knot oraz dodatkowe substancje zapachowe i barwniki używane do wyrobu świec. Wiele knotów posiada metalowy rdzeń, który zawiera cynk, cynę lub ołów, który emituje szkodliwe toksyny (100% ołowiu który wdychamy jest absorbowane przez nasz układ krwionośny).
Dodawane do świec barwniki i aromaty często są syntetyczne, emitujące podczas spalania lotne związki organiczne.

Czy są jakieś alternatywy?

Zdecydowanie zdrowsze dla naszego organizmu są świece sojowe, rzepakowe czy te wytwarzane z wosku pszczelego. Dobrej jakości świece nie będą miały dodatków sztucznych barwników, a ich zapachy będą wynikiem mieszanek olejków eterycznych dobrej jakości. Dodatkowo świece tego typu zwykle mają mniej intensywne zapachy, dzięki czemu nie wywołują bólu głowy, a dodatkowym
ich atutem jest dłuższy czas palenia.  Przed każdym paleniem warto przyciąć knot, a pierwsze palenie powinno trwać do czasu, aż wosk na całej powierzchni świecy zrobi się płynny.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 24 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
Jak zawsze wszystko w porządku. miła obsługa, szybka wysyłka.
2024-04-08
Szybko i sprawnie
pixel