Darmowa dostawa od 250,00 zł

Czym jest emulgowanie oleju?

2019-09-26
Czym jest emulgowanie oleju?Emulgowanie oleju to nic innego jak nałożenie na włosy odżywki bądź maski jeszcze przed myciem włosów, ale już po odpowiednim czasie trzymania oleju na włosach. Odżywki bądź maski do włosów często posiadają w swoim składzie delikatne substancje myjące, które zaczną delikatnie rozpuszczać olej, który finalnie będzie nam łatwiej z włosów zmyć.

Emulgowanie oleju z pewnością sprawdzi się u osób, które mają włosy cienkie i delikatne, i którym zależy na tym, aby olej zmyć z włosów bardzo dokładnie, bo w przeciwnym razie będą zbyt obciążone lub lekko przetłuszczone. Dodatkowy krok z odżywką bądź maską sprawi, że olej będzie nam łatwiej z włosów zmyć, właśnie przez to dodatkowe działanie rozpuszczające jeszcze przed samym umyciem włosów szamponem.

Drugą grupą osób, które szczególnie powinny rozważyć dodanie tego kroku do swojej pielęgnacyjnej rutyny, są osoby które posiadają włosy grube, suche, wysokoporowate, zniszczone i skłonne do puszenia. Włosy tego typu często nie mają dużych skłonności do obciążenia, za to wymagają dużej dawki nawilżenia, a nierzadko również delikatnego dociążenia. W takim przypadku emulgowanie oleju może sprawić, że nie będzie konieczności zmywania oleju z długości włosów za pomocą szamponu, który ze względu na zawarte w nim detergenty, pozbawi nas części efektów samego olejowania. Rozpuszczamy wtedy nadmiar oleju właśnie za pomocą odżywki bądź maski, a następnie myjemy szamponem sam skalp i pozwalamy, aby resztki oleju zostały zmyte spływającą po włosach pianą. Dzięki temu na włosach zostanie dużo większy efekt nawilżenia.

Te dwie grupy osób szczególnie mocno powinny polubić się z krokiem jakim jest wcześniejsze emulgowanie oleju, jednak tak naprawdę jest to coś, co ma szansę sprawdzić się na każdych włosach.

Jeżeli więc czujesz, że mimo olejowania w Twojej pielęgnacji włosów czegoś brakuje, być może emulgowanie okaże się tym ostatnim krokiem do zadowolenia:)
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Polecam
2024-05-06
jestem bardzo zadowolona i uwielbiam herbatki movie it tea:)
pixel