Darmowa dostawa od 250,00 zł

Dlaczego warto wymienić podpaski, wkładki i tampony na naturalne?

2020-03-11
Dlaczego warto wymienić podpaski, wkładki i tampony na naturalne?Wiele z nas zaczyna zwracać uwagę na składy kosmetyków jakie nakłada na skórę czy żywności którą spożywa. Jednak wciąż niewiele kobiet analizuje składy tego, co ma styczność ze szczególnie ważnym miejscem jakim są narządy intymne.

W podpaskach, wkładkach czy
tamponach wielu popularnych marek nie znajdziemy jedynie bawełny, ale mieszanki syntetycznych włókien, jak na przykład rayon i poliester (robione są z nich chociażby otoczki mające ułatwiać aplikację tamponów). Dodatkowo wiele z nich jest bielona chlorem, a sama bawełna nie jest wolna od pestycydów (używanych do uprawy bawełny), sztucznych barwników i aromatów, które mogą działać drażniąco na delikatne okolice intymne kobiet.

Co więcej, Europejska Agencja ds. Leków
nie wymaga od producentów, aby umieszczali oni na opakowaniu zarówno skład swoich produktów, jak i informacji o sposobie ich produkcji.

Dobrej jakości produkty higieniczne dla kobiet będą wykonane z wysokiej jakości bawełny organicznej, nie będą wybielane, barwione oraz będą bez dodatków substancji zapachowych. Dzięki temu ogranicza się ryzyko podrażnień czy uczuleń okolic intymnych. Dobrej jakości bawełna będzie oddychać, zapewniając przy tym dobrą ochronę podczas okresu. Dodatkowo produkty te ulegają szybszemu rozkładowi, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska.

Wybierając produkty higieniczne dla siebie warto zwrócić uwagę na oznaczenie certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard), który jest najbardziej renomowanym certyfikatem w tej kategorii na świecie.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 24 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-08
Szybko i sprawnie
2024-03-25
Trochę długo czekalam
pixel