Darmowa dostawa od 250,00 zł

Jak olejować włosy?

2019-09-07
Jak olejować włosy?Dobrze dobrany olej może zrobić ogromną różnicę w pielęgnacji naszych włosów i wpłynąć pozytywnie na ich wygląd i zdrowie. Regularne olejowanie powinno skutkować wzmocnieniem włosów, dzięki czemu będą zdrowsze, mniej podatne na urazy mechaniczne, a do tego poprawi się ich wygląd wizualny - będą miękkie, elastyczne i błyszczące. Olejowanie najlepiej wykonywać przez myciem włosów i można to robić na kilka sposobów.

Olejowanie na sucho


Najprostsza metoda to nakładanie oleju na całkowicie suche włosy. Należy to robić dokładnie, aby dobrze pokryć olejem wszystkie włosy - w tym celu może się przydać grzebień, który pomoże równomiernie rozprowadzić produkt.

Olejowanie na mokro


W tym przypadku mamy kilka możliwości:
  • olejowanie na mokre włosy - czyli takie, które jedynie zwilżymy wodą
  • olejowanie na podkład nawilżający - prostą mieszanką może być woda z cukrem bądź woda z miodem, którą zwilżamy włosy przed nałożeniem oleju
  • olejowanie na odżywkę - po zmoczeniu włosów wodą nakładamy na nie trochę odżywki, rozprowadzamy ją równomiernie i dopiero wtedy nakładamy sam olej

Jak długo trzymać olej na włosach?


Jest to kwestia indywidualna i najlepiej sprawdzi się metoda prób i błędów. Dobrze byłoby trzymać olej na włosach minimum 30-40 minut, aby miał szansę zadziałać. U niektórych osób im dłużej tym lepiej, jednak nie jest to reguła. Można również wypróbować olejowanie całonocne, przy czym wtedy nie poleca się olejowania na odżywkę, gdyż tak długi czas trzymania jej na włosach może sprawić, że włosy staną się zbyt miękkie, a w konsekwencji będą się puszyć.

Zmywanie oleju


Po olejowaniu należy umyć włosy. Przy włosach cienkich i delikatnych, skłonnych do obciążania, zapewne konieczne będzie użycie szamponu zarówno na skórze głowy, jak i na długości. Włosom grubym i wysokoporowatym często wystarcza jedynie umycie skóry głowy, a olej na długości zmywany jest przez pianę spływającą po włosach. Jeżeli jednak mimo posiadania takiego typu włosów obawiasz się zbyt dużego obciążenia, umyj włosy szamponem również na długości. Jeżeli jednak nie chcesz tego robić, aby nie pozbawiać włosów dobroczynnego działania olejków, możesz wcześniej zemulgować olej za pomocą odżywki lub maski do włosów.

Olejować możemy zarówno włosy na długości (mniej więcej od ucha w dół), jak i samą skórę głowy. Warto jednak dobrać oleje tak, aby odpowiadały one na potrzeby danej partii (przykładowo olej stymulujący wzrost włosów będziemy nakładać na skalp, a nawilżający na długość włosów). Warto również pamiętać, że więcej wcale nie musi oznaczać lepiej i nie ma potrzeby nakładania na włosy dużej ilości oleju - powinny być nim pokryte, a nie ściekać czy kapać. Zazwyczaj 1-2 łyżki stołowe oleju w zupełności wystarczają.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 21 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
jestem bardzo zadowolona i uwielbiam herbatki movie it tea:)
2024-04-12
Bardzo dziękuję i polecam
pixel