Darmowa dostawa od 250,00 zł

Jak palić świece sojowe?

2020-02-05
Jak palić świece sojowe?Zamawiasz świecę o wyjątkowym zapachu, nie marzysz o niczym innym tylko o tym, żeby jak najszybciej ją odpalić. Jeśli jeszcze nie znasz kilku podstawowych zasad palenia świec sojowych, przeczytaj moje wskazówki do końca, z pewnością ułatwią Ci korzystanie z naturalnych świec.

Długość knota

Warto zadbać o to, aby długość knota w naszej świecy nie przekraczała 5 mm. Pozwala to na długie i spokojnie wypalenie się świecy. Jeśli nie zadbasz o ten krok, knot może zatonąć co utrudni dalsze palenie świecy. Pierwsze podcięcie może być ciężkie, ze względu na grubość bawełnianego knota. Przed każdym kolejnym paleniem wystarczy, że odłamiesz jego nadpalony kawałek.

Czas palenia

Należy zapamiętać, że świecę trzeba palić na tyle długo, aby roztopił się wosk na jej całej powierzchni. Krótkie palenie może sprawić, że świecy zacznie drążyć się tzw. „tunel”, który uniemożliwi równomierne wypalenie wosku. Optymalny czas palenia świecy to 2-3h , dłuższe może spowodować przekrzywienie się knota i jego zatopienie bądź nierównomierne wypalanie się świecy.

Zasady bezpieczeństwa

Z pewnością każdy z Was o tym wie, ale nie zaszkodzi o nich przypomnieć. Nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru, a w szczególności kiedy w pomieszczeniu znajdują się dzieci. Ustaw ją w bezpiecznym miejscu, z dala od firan czy papieru. Nie pal świecy zbyt długo, gdyż naczynie będzie narażone na działanie wysokiej temperatury. Staraj się wietrzyć pomieszczenie po długim paleniu świec.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 24 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Jestem bardzo zadowolona z szybkości realizacji zamówienia i jakości produktu.
2024-05-06
jestem bardzo zadowolona i uwielbiam herbatki movie it tea:)
pixel