Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja włosów kręconych - Metoda Curly Hair

2019-10-11
Pielęgnacja włosów kręconych - Metoda Curly Hair
Metoda dbania o włosy Curly Girl została opracowana przez słynną amerykańską stylistkę Lorraine Massey i z reguły sprawdza się najlepiej u posiadaczek włosów kręconych oraz falowanych. Polega ona na unikaniu silnych detergentów, dzięki czemu zwykle suche z natury włosy kręcone są lepiej nawilżone, to natomiast przekłada się na lepszy ich skręt, jak i ogólną lepszą kondycję włosów. Z brakiem używania mocniejszych detergentów łączy się również druga ważna kwestia tej metody - wykluczenie z pielęgnacji silikonów i filformerów niezmywalnych wodą, parafiny, wosków czy gum, które tworzą na włosach otulający film. Przy braku odpowiednich detergentów składniki tego typu stopniowo by się na włosach nabudowywały, tworząc je coraz cięższymi i tym samym prostując ich skręt.


Główne zasady metody Curly Girl:
1. Unikaj silnych detergentów.
2. Wyklucz z pielęgnacji silikony, quaternie, polyquaternie, olej mineralny (parafinę), gumy, woski i inne substancje filmotwórcze.
3. Czesz włosy tylko gdy są mokre i pokryte odżywką - palcami lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami.
4. Po umyciu wykonaj ostatnie płukanie włosów za pomocą chłodnej wody (pomoże to w domknięciu łusek włosa).
5. Nadmiar wody z włosów odsącz za pomocą ręcznika z mikrofibry lub bawełnianej koszulki, ugniatając włosy od ich końcówek w górę. Nigdy nie trzyj włosów ręcznikiem.
6. Ogranicz wysoką temperaturę, a gdy musisz wysuszyć włosy, zrób to za pomocą chłodnego nawiewu suszarki.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel