Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Serum jako dodatkowy krok w codzinnej pielęgnacji

2020-01-02
Serum jako dodatkowy krok w codzinnej pielęgnacjiSerum do twarzy jest produktem, który z założenia ma być lżejszy w konsystencji, ale jednocześnie mocniej działający niż krem do twarzy. A to dlatego, że substancje aktywne w nim zawarte są bardziej skoncentrowane i jest ich zwykle więcej. Najczęściej sera do twarzy są tworzone tak, aby działały na dany problem skóry - mogą być mocno nawilżające i odżywcze, kojące, wzmacniające naczynka, złuszczające czy przyspieszające gojenie się niedoskonałości.

Mimo potencjalnego mocniejszego działania, serum mimo wszystko nie powinno nam zastępować kremu do twarzy, a raczej wspomagać jego działanie. Nierzadko ciężko jest dobrać krem tak, aby spełniał wszystkie potrzeby naszej skóry i właśnie wtedy dodanie do swojej rutyny pielęgnacyjnej serum może być bardzo pomocne. Tak więc zamiast szukać kremu idealnego, można wspomóc się dodatkowym produktem, który dobierzemy dokładnie do naszych aktualnych potrzeb. Może się też zdarzyć, że sięgniemy po dwa różne sera - na przykład nawilżającego używać będziemy rano, a złuszczającego na noc. Co ciekawe, bardzo często zdarza się tak, że wtedy ten sam krem nałożony później sprawdzi się już zarówno na dzień, jak i na noc.

Kiedy jest czas na nałożenie serum?

Po oczyszczeniu i stonizowaniu skóry najczęściej jest właśnie czas
na serum, a następnie na krem lub olej. Jeżeli jednak w rutynie pojawia się również esencja, zazwyczaj jest ona nakładana po toniku ale jeszcze przed serum (zwykle esencje mają bardzo lekkie konsystencje). Najprostsza zasada to ta, aby nakładać produkty od najlżejszego, do tego o najcięższej konsystencji. Składniki aktywne występujące w serum będą miały szansę zadziałać lepiej i dłużej, jeżeli „przykryjemy je” warstwą kremu lub ulubionego olejku.
Przy wyborze odpowiedniego serum najlepiej kierować się zawartymi składnikami aktywnymi oraz ich działaniem na skórę, gdyż to przełoży się na finalny efekt jaki dane serum zaserwuje naszej cerze. Często są to oleje roślinne, olejki eteryczne, wody kwiatowe (hydrolaty), ekstrakty roślinne, czy różne substancje nawilżające.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel