Darmowa dostawa od 250,00 zł

Wielorazowe płatki kosmetyczne-less waste w łazience

2020-01-19
Wielorazowe płatki kosmetyczne-less waste w łazienceJednym z kroków w stronę less waste, który możemy zrobić od razu oraz bez jakichkolwiek wyrzeczeń, jest zmiana jednorazowych wacików kosmetycznych na te, których używać będziemy wielokrotnie.

Rocznie zużywamy ich nawet około tysiąca, a więc skala jest ogromna. Wielorazowe
płatki kosmetyczne, jeżeli będziemy o nie właściwie dbać, mogą posłużyć nam długie miesiące. Większość wielorazowych płatków wykonanych jest z bawełny, a dodatkowo te certyfikowane są kompostowalne. Płatki tego typu są tak samo skuteczne jak te jednorazowe, wymagają jedynie oczyszczenia po każdym użyciu.

Na co dzień najlepiej jest wyczyścić taki płatek od razu po jego użyciu - na przykład za pomocą zwykłego mydła, a następnie odłożyć do wyschnięcia (można do tego użyć specjalnego woreczka, jednak nie jest to konieczne). Co jakiś czas dobrze jest jednak wyprać je w pralce. Najlepiej zrobić to przy okazji prania jasnych rzeczy w temperaturze maksymalnie 60ºC. Dodatkowo niektóre płatki możemy również prasować - zwykle w temperaturze maksymalnie 100ºC.

Przy codziennym
używaniu taki wielorazowy płatek wymieniamy mniej więcej co 3 miesiące.

Naszym faworytem jest mięciutki jak owieczka płatek kosmetyczny od OVIUM. Sprawdzi się nawet przy demakijażu delikatnej skóry wokół oczu :)
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 24 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Serdecznie polecam
2024-03-25
Trochę długo czekalam
pixel